Poradnik

Klimatyzacja Śląsk

Klimatyzacja

Klimatyzacja jest idealna na upalne dni oraz chłodne zimowe noce. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nie tylko na chłodzenie, ale również na ogrzewanie pomieszczenia. Dlatego decydując się na instalację klimatyzatora, otrzymasz wielofunkcyjny sprzęt, który pozwoli Ci zachować komfort w Twoim mieszkaniu przez cały rok. Klimatyzatory mogą być instalowane w mieszkaniach prywatnych, biurach oraz budynkach przemysłowych. Dlatego nasze rozwiązania, które oferujemy, są dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta.

Montaż klimatyzacji

Wybór systemu klimatyzacji to dopiero początek. Jednak ważniejszym jest wybór najlepszego miejsca dla klimatyzacji. Montując klimatyzacje nasi specjaliści biorą pod uwagę praktyczność danego ustawienia, ale również estetykę danego miejsca. To właśnie nas wyróżnia – podchodzimy indywidualnie do potrzeb naszych klientów.

Majer Klimatyzacje tworzą specjaliści, dlatego bez problemu poradzimy sobie z każdym rodzajem klimatyzacji!

Zalety klimatyzacji

 • Klimatyzacja to jedno z bardziej ekonomicznych urządzeń w twoim mieszkaniu. Technologia inwerterowa cechuje się bardzo małym poborem prądu.
 • Nowe klimatyzatory są bardzo ciche. Jednostki wewnętrzne są wyposażone w funkcje sleep/quiet. Jednostki zewnętrzne budowane są w technologii inwerterowej, przez to są zdecydowanie bardziej ciche niż starsze typu on/off . Jednostka zewnętrzna na balkonie z pewnością nie będzie przeszkadzała twoim sąsiadom w waszym otoczeniu.
 • Zdrowe powietrze w domu – dzięki temu mamy lepsze samopoczucie. Klimatyzacja to idealne rozwiązanie dla osób, które cierpią na alergię. Wiadomym jest, aby jakość powietrza w domu była dobra, potrzebna jest filtracja, to właśnie zapewnia nam klimatyzator.
 • Klimatyzacja to nic innego jak pompa ciepła, która wykorzystuje prawa termodynamiki. Takie urządzenie potrafi skutecznie grzać jak i chłodzić w bardzo ekonomiczny sposób. Takie ogrzewanie budynków powszechnie stosowane jest w Skandynawii.

Koronawirus, a praca – czyli HOME = OFFICE

W obecnych czasach większość z nas pracuje w domu, w trybie home office. Wiele wskazuje na to, że tak zostanie jeszcze przez długi czas.
W związku z tym, warto pomyśleć nad komfortem naszej pracy
w domu. To może dać Ci klimatyzacja! Ponieważ klimatyzacja nie tylko chłodzi (co latem jest najważniejszą cechą!), ale również osusza i filtruje powietrze. Co najważniejsze – usuwa wirusa
SARS-CoV 2. Jak? Takie filtry posiadają klimatyzacje firmy Haier. Zastosowana w klimatyzatorach technologia STERYLIZACJA UV-C może hamować rozwój wirusa SARS-CoV-2 do 99,998% co zostało właśnie oficjalnie potwierdzone certyfikacją globalnej organizacji badawczej – Texcell S.A. Technologia STERYLIZACJA UV-C wykorzystuje promieniowanie UV-C (ultrafioletowe) – działa bezpośrednio na kwasy nukleinowe zawarte w wirusach, dzięki temu komórki wirusa nie mnożą się.
Jeśli jesteś zainteresowany montażem klimatyzacji w swoim domu/mieszkaniu skontaktuj się z nami!

Fakty o klimatyzacji

Lepsze jakościowo powietrze
Zdrowe powietrze w domu – dzięki temu mamy lepsze samopoczucie. Klimatyzacja to idealne rozwiązanie dla osób, które cierpią na alergię. Wiadomym jest, aby jakość powietrza w domu była dobra, potrzebna jest filtracja, to właśnie zapewnia nam klimatyzator. Znajdujący się w urządzeniu filtry wyłapują szkodliwe cząstki, co sprawia, że mamy pewność, iż powietrze, którym oddychamy w naszym domu, pozbawione jest pyłów, kurzu i alergenów – pod warunkiem regularnego serwisowania tych urządzeń.
Zarówno chłodzi jak i grzeje
Klimatyzacja to nic innego jak pompa ciepła, która wykorzystuje prawa termodynamiki. Takie urządzenie potrafi skutecznie grzać jak i chłodzić w bardzo ekonomiczny sposób. Ogrzewanie budynków powszechnie stosowane w Skandynawii. 

Mity o klimatyzacji

Duży pobór prądu” – FAŁSZ
Klimatyzacja to jedno z bardziej ekonomicznych urządzeń w twoim mieszkaniu. Technologia inwerterowa cechuje się bardzo małym poborem prądu. Klimatyzator potrafi bardzo szeroko modulować w zakresie poboru prądu. Koszt użytkowania takiego klimatyzatora w mieszkaniu to ok 2zł na dobę, a komfort nieoceniony!
„Hałas” FAŁSZ
Nowe klimatyzatory są bardzo ciche. Jednostki wewnętrzne są wyposażone w funkcje sleep/quiet. Jednostki zewnętrzne budowane są w technologii inwerterowej, przez to są zdecydowanie bardziej ciche niż starsze typu on/off . Jednostka zewnętrzna na balkonie z pewnością nie będzie przeszkadzała twoim sąsiadom w waszym otoczeniu.

Klimatyzacja z funkcją grzania

Nowoczesne klimatyzatory to urządzenia uniwersalne. Coraz więcej producentów oferuje klimatyzatory z funkcjami grzewczymi, które schładzają nam pomieszczenie w letnim upale i nagrzewają je jesienią i wiosną, gdy temperatury znacznie spada. Klimatyzatory ogrzewające domy i mieszkania pracują jesienią, kiedy główne źródło ciepła (centralne ogrzewanie lub piece). Klimatyzacja z funkcją grzania gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Główne zalety tego urządzenia to: Klimatyzatory z funkcją grzania również są skuteczne, wykorzystuje się je już jako jedyne urządzenie do grzania.

Połączenie klimatyzacji i ogrzewania jest również rozwiązaniem ekologicznym Powietrze ogrzewane przez klimatyzator jest również oczyszczane przez jego system filtracji, co znacznie poprawia jego jakość. Klimatyzator z ogrzewaniem wyposażony jest w pompę ciepła (typu powietrze-powietrze), która może mieć odwrotny efekt chłodzenia i ogrzewania ciepłym powietrzem wnętrza mieszkania lub domu. Ogrzewanie klimatyzatorem jest opłacalne, ponieważ wytworzone w ten sposób ciepło jest znacznie tańsze niż konwencjonalne ogrzewanie elektryczne. Zaletą klimatyzatora z ogrzewaniem jest również to, że jest on w stanie podnieść temperaturę do pożądanego poziomu w ciągu kilku minut dzięki wydajnemu wentylatorowi i nawiewowi powietrza.

Funkcje klimatyzacji

 • STERYLIZACJA UV-C
  Technologia STERYLIZACJA UV-C hamuje rozwój wirusa SARS-CoV-2 nawet o 99,99%*. Certyfikat Texcell potwierdza skuteczność przeciwko koronawirusowi. Lampy dezynfekcyjne oświetlają powietrze przepływające przez klimatyzator promieniami UV-C, usuwając wirusy i bakterie. Funkcja STERYLIZACJA UV-C jest bezpieczna dla zdrowia człowieka, ponieważ promienie nie opuszczają urządzenia. Klimatyzator Haier wykorzystuje technologię sterylizacji UV-C, która jest w stanie skutecznie oprzeć się wirusom i bakteriom.
Wind turbines standing on a grassy plain, against a blue sky.
The sun shining over a ridge leading down into the shore. In the distance, a car drives down a road.
 • SELF CLEAN
  Funkcja Self Clean to technologia samooczyszczania, która pozwala na wydajniejsze i bardziej komfortowe użytkowanie klimatyzatora. Rozwiązanie polega na usunięciu nagromadzonego brudu na parowniku. Wilgotne powietrze, które zamarza na powierzchniach wymiennika ciepła, usuwa osady podczas odszraniania. Brud, który gromadzi się na wymiennikach ciepła podczas pracy klimatyzacji, może sprzyjać rozwojowi bakterii, wpływać na jakość powietrza w pomieszczeniach i zmniejszać wydajność chłodzenia nawet o 15-30%. Samooczyszczanie zapewnia wysoką efektywność energetyczną i utrzymuje sprzęt w czystości.
 • Czujnik ECO
  Wydajne czujniki ECO pozwalają oszczędzać energię, zapewniając jednocześnie komfort i wygodę. Inteligentne czujniki wykrywają obecność osoby i monitorują jej ruchy oraz zapobiegają nawiewowi powietrza bezpośrednio na użytkownika. Jeśli czujnik ECO wykryje, że nikogo nie ma w pomieszczeniu, automatycznie przejdzie w tryb uśpienia bez marnowania energii.
 • Sterowanie Wi-Fi
  Steruj swoim klimatyzatorem lub systemem klimatyzacji za pomocą smartfona lub tabletu podłączonego do Internetu. Pilot zdalnego sterowania pozwala włączyć chłodzenie przed wyruszeniem do domu w upalny dzień. Codzienne sytuacje, które towarzyszą naszemu życiu, inspirują markę Haier do tworzenia inteligentnych rozwiązań. Sterowanie Wi-Fi jest proste i intuicyjne. Parametry pracy klimatyzacji można ustawić za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzeniu mobilnym. Dzięki temu można korzystać z prawie wszystkich funkcji klimatyzatora. Co ważne, aplikacja umożliwia konfigurowanie wielu urządzeń. Dodatkowo system kontroli Wi-Fi umożliwia tworzenie harmonogramów pracy, np. tygodniowych, oraz monitorowanie zużycia energii w systemie domowym. W klimatyzatorach Haier dostępne są różne sterowanie bezprzewodowe i przewodowe.

I FEEL
Zaawansowana funkcja I FEEL wykorzystuje dołączony czujnik do odczytu temperatury wokół użytkownika w pilocie bezprzewodowym. Dzięki zastosowaniu funkcji I FEEL użytkownik ma gwarancję uzyskania ustawionej wartości temperatura w określonym miejscu. Skuteczność działania klimatyzatora zależy od rodzaju pomieszczenia. W różnych jego częściach temperatura może: zmiany, które mogą niekorzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie użytkownik. Funkcja I FEEL to nowoczesna technologia. W klimatyzacji zapewniony jest maksymalny komfort. Pilot posiada wbudowany precyzyjny czujnik temperatury (pilot), który może precyzyjnie kontrolować temperaturę w pomieszczeniu. prosta kontrola Klikając przycisk
I FEEL na kontrolerze, klimatyzator odbierać aktualny pomiar temperatury z danej lokalizacji, następnie dostosuj swoją wydajność pracy do osiągnięcia temperatury.

Klimatyzacja stała się tematem, na który zwracamy uwagę od wielu lat. Jest naszą pasją. Zajmujemy się sprzedażą, montażem oraz serwisem na terenie całego Śląska. Mamy klientów na całym Śląsku, którzy zaufali wybierając naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy
Klimatyzacja dla Domu,
Klimatyzacja dla Mieszkania,
Klimatyzacja dla Biura
oraz do kontaktu

https://www.facebook.com/majerklimatyzacje/posts/210740967320394
https://www.facebook.com/majerklimatyzacje/posts/184966969897794
https://www.facebook.com/majerklimatyzacje/posts/183944090000082
https://www.facebook.com/majerklimatyzacje/posts/183658193362005

Jeśli dalej zastanawiasz się czy klimatyzacja jest odpowiednim urządzeniem do ogrzewania Twojego…

Opublikowany przez Majer Klimatyzacje Adam Majcher Czwartek, 11 lutego 2021